Kamienie urodzeniowe – poznaj swój kamień!

Podobnie jak znak zodiaku, kamienie urodzeniowe niosą ze sobą kolejną warstwę symbolicznego znaczenia. Powiązane z każdym miesiącem kalendarza gregoriańskiego, przynoszą szczęście w poszczególnych miesiącach, a ich moc jest w tym czasie zwiększona.
Biżuteria z kamieniem urodzeniowym to idealny pomysł na prezent.
Poznaj jaki kamień przypisany jest do Twojego miesiąca urodzenia!

Granat – Kamień urodzeniowy Stycznia
Pierwsze wzmianki dotyczące biżuterii z granatem sięgają jeszcze starożytności, kiedy Egipcjanie ozdabiali nim biżuterię i rzeźby. Popularność biżuterii z granatem rozkwitła jednak na dobre w czasach wiktoriańskich. Niektóre z najpiękniejszych wyrobów z granatami z tamtej epoki przypominają owoc, z którego kamień zaczerpnął swoją nazwę – owoc granatu. Granat najczęściej występuje w czerwonym kolorze, symbolizuje trwałe uczucie, lojalność i przyjaźń. Pod tym linkiem odkryjesz naszą kolekcję wyrobów z tym kamieniem: biżuteria z granatem.

Ametyst – Kamień urodzeniowy Lutego
Przez wiele lat ametyst był uważany za jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Dopiero odkrycie większych zasobów ametystu sprawiło, że stał się on kamieniem szlachetnym, którym cieszyli się nie tylko najbogatsi nabywcy. Ametyst występuję w różnych odcieniach fioletu i kojarzony jest głównie z mocami uzdrawiającymi.
Niektóre przekazy historyczne mówią, że święty Walenty miał pierścionek z ametystem na którym wyryto wizerunek Kupidyna dlatego to właśnie pierścionek z tym kamieniem będzie idealnym prezentem na Walentynki! Jeśli interesuje Cię biżuteria z ametystem przejdź do kategorii: biżuteria z ametystem.

Akwamaryn – Kamień urodzeniowy Marca
Akwamaryn to łacińska nazwa „wody morskiej” i od dawna jest symbolem wiecznej młodości, zdrowia i szczęścia. Podobieństwo do wody morskiej sprawiło również, że klejnot ten kojarzy się żeglarzom z bezpieczną podróżą. Jeśli marzysz o pierścionku z akwamarynem, to koniecznie przejrzyj naszą ofertę: pierścionki z akwamarynem

Diament – Kamień urodzeniowy Kwietnia
Być może to najcenniejszy ze wszystkich kamieni. Jest najtwardszą, naturalną substancją na ziemi, przez co stał się symbolem trwałej miłości. Z tego też powodu jest to najpopularniejszy kamień w pierścionkach zaręczynowych. Jeśli szukasz wyrobów z tym klejnotem, koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem: biżuteria z diamentami

Szmaragd – Kamień urodzeniowy Maja
Ten zielony kamień kojarzony jest z naturą. Jego piękno doceniano już w starożytnym Egipcie. Był to ulubiony kamień Kleopatry, która rościła sobie nawet prawo własności do wszystkich kopalni szmaragdów w kraju! Szmaragd jest symbolem lojalności, nowego początku, pokoju i bezpieczeństwa. Powszechnie ceniony przez bogatych i sławnych, słynny szmaragdowy wisiorek Elizabeth Taylor został sprzedany w 2011 roku za 6,5 miliona dolarów! Jeśli interesuje Cię biżuteria ze szmaragdem, koniecznie zajrzyj tutaj.

Perła – Kamień urodzeniowy Czerwca
W starożytności opisywane jako krople rosy z nieba, które spadły do morza. Mają łagodzić wiele chorób, a także smutek i szaleństwo. Są symbolem odrodzenia, niewinności i czystości. Niektóre mitologie wiążą je z władzą, długowiecznością i bogactwem

Rubin – Kamień urodzeniowy Lipca
Wiele kultur od dawna uważa rubin za kamień królów. Nic dziwnego, że symbolika i tradycja rubinu mają wiele skojarzeń z władzą i bogactwem. Ten niezwykle cenny kamień szlachetny jest opisywany jako kropla krwi Matki Ziemi i podobno przynosi właścicielowi dobre zdrowie, powodzenie i mądrość. Odkryj naszą kolekcję wyrobów z tym kamieniem: biżuteria z rubinem.

Perydot – Kamień urodzeniowy Sierpnia
Jabłkowo-zielony odcień perydotu jest ceniony od ponad 4000 lat. Starożytni Egipcjanie nazywali perydot „klejnotem słońca”, wierząc, że chroni jego właściciela przed nocnymi koszmarami. Perydot symbolizuje prawdę, wierność i lojalność. Jeżeli chcesz zobaczyć jaka biżuteria z perydotem znajduje się w naszej ofercie, zapraszamy do kategorii pierścionki z perydotem!

Szafir – Kamień urodzeniowy Września
Szafiry występują w wielu kolorach, najbardziej popularnymi jednak są szafiry niebieskie i granatowe. Klejnoty te symbolizują czystość duszy, prawdę, szczerość, oraz chronią przed miłosnymi pokusami i zazdrością. Od wieków ozdabiają szaty członków rodzin królewskich. Dziś najwyższej jakości niebieski szafir pozostaje jednym z najrzadszych kamieni szlachetnych. Jeżeli szukasz wyrobów, które zdobi ten niezwykły kamień, zapoznaj się z naszą kolekcją: biżuteria z szafirem.

Opal – Kamień urodzeniowy Października
Ten cenny kamień rzekomo pomaga zachować emocjonalną i fizyczną równowagę. Jest również uważany za symbol nadziei. Jego błyskotliwa gra kolorów może pasować do wielu zmieniających się nastrojów i gustów! Tutaj zobaczysz jaka biżuteria z opalem znajduje się w naszej ofercie: biżuteria z opalem.

Topaz i Cytryn – Kamienie urodzeniowe Listopada
Ze względu na podobną barwę te dwa listopadowe kamienie urodzeniowe miały wspólną historię błędnej tożsamości.
Cytryn jest odmianą kwarcu, jego barwa kojarzy się ze słońcem, dlatego uważany jest za kamień optymizmu, radości i szczęścia. W starożytności wierzono, że kamienie cytrynowe mogą uspokajać temperament, łagodzić gniew i manifestować pragnienia, zwłaszcza dobrobyt.
Topaz natomiast występuje w różnych kolorach, nie tylko tych przypominających cytryn. Od bezbarwnych, różowych, do najpopularniejszych w jubilerstwie odcieniach błękitu. Mówi się, że klejnot ten wzmacnia umysł i zapobiega zaburzeniom psychicznym. W Europie w okresie renesansu wierzono, że topaz może łamać zaklęcia i tłumić gniew.
W inVintage znajdziesz wiele zdobionych pierścionków z cytrynem i topazem

Turkus i Tanzanit – Kamienie urodzeniowe Grudnia
Błękitno-zielony turkus jest najczęściej kojarzony z rdzennymi Amerykanami i symbolizuje Niebiosa i Ziemię. Uważa się, że przynosi dobrobyt, szczęście i sukces, a także reprezentuje uczucie. Turkus cieszy się sporą popularnością. Jeśli aktualnie mamy go w ofercie, znajdziesz go tutaj: biżuteria z turkusem.
W przeciwieństwie do wielu znanych kamieni szlachetnych, które były używane od wieków, historia tanzanitu jest stosunkowo krótka i sięga połowy XX wieku. Jest jednak wysoko ceniony ze względu na swoje rzadkie piękno. Powszechnie uważa się, że tanzanit ułatwia osiągnięcie wyższej świadomości oraz stymuluje intuicję i percepcję.

Podobne wpisy